Nasze produkty dostępne również na platformie Shopee pod loginem WSZYSTKODLADOMU

Jeśli nie ma tam jakiegoś produktu wystawionego - piszcie a zaraz się tam znajdzie !!!

Producenci
Promocje
Suszarka na pranie Infinity Vileda
Suszarka na pranie Infinity Vileda
209,99 zł 189,99 zł
szt.
Czy wiesz, czym przykleić listwę drewnianą do ściany?

Ułożenie podłogi to najbardziej pracochłonna część prac w pomieszczeniu. Pozostałe czynności wykończeniowe to już prawdziwa przyjemność. Łączenie podłogi i ściany warto wyposażyć w element dekoracyjny, jak listwa. Czym przykleić listwę drewnianą do ściany i jak to zrobić poprawnie?

Listwy przypodłogowe do paneli lub parkietu 

Nie przepadasz za remontem? Postaraj się wszystkie prace z nim związane przeprowadzić od początku do końca. Wiele osób skupia się na najważniejszych elementach prac, pozostawiając detale dekoracyjne na inny czas. To błąd, bo często nie masz już ochoty wracać do przerwanych czynności. Zastanawiając się, czym przykleić listwę drewnianą do ściany pamiętaj, że tego typu prace wykonasz szybko i sprawnie. Listwy przypodłogowe pozytywnie wpływają na estetykę pomieszczenia. Świetnie komponują się zarówno z parkietem, panelami, jak i glazurą. Pasują do wnętrz klasycznych, rustykalnych, ale też nowoczesnych. 

Bez sprzętu i doświadczenia stolarskiego 

Nie wiesz, czym przykleić listwę drewnianą do ściany? Taki montaż nie wymaga od ciebie specjalnej wiedzy ani umiejętności. Nie potrzebujesz także dodatkowych urządzeń do pracy. Podczas gdy do układania podłogi wzywa się zwykle fachowca, do listwy nie jest on już konieczny. Na początku zmierz długość powierzchni, na której chcesz umieścić listwy. Dłuższe kawałki należy przyciąć, najlepiej piłą ukosową. Gotowe elementy nadają się do klejenia. Przy grubszych lub szerszych listwach, np. typu falbanka, lub ćwierćwałek, warto zaopatrzyć się w klej, który będzie dobrze związać się z tynkiem na ścianie.

Klej montażowy dyspersyjny 

Czym przykleić listwę drewnianą do ściany? Do pracy przyda ci się uniwersalny klej montażowy dyspersyjny, np. Montage Fix. Zastępuje wkręty i gwoździe, dlatego często mówi się o nim, że jest to "płynny gwóźdź". Ma gęstą, plastyczną konsystencję. Dzięki wysokiej adhezji trwale łączy elementy natychmiast po ich dociśnięciu. Świetnie sprawdza się do łączenia z drewnem, korkiem i innymi materiałami chłonnymi. Dużą zaletą produktu jest jego przyjazny dla środowiska skład. Klej nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników. Można go rozpuścić w wodzie, a w wersji nieutwardzonej usuwa się go mokrą szmatką. Pełne utwardzenie tym produktem szacuje się na około 24 godzin.

Uwagi przed montażem 

Wiesz już, czym przykleić listwę drewnianą do ściany. Pamiętaj o tym, jak to poprawnie zrobić. Planując klejenie listew przypodłogowych, zostaw od dołu pasek niepomalowanej ściany. Wystarczy taka szerokość, jaką ma listwa. To ważne, ponieważ niektóre kleje mogą wiązać listwę tylko z warstwą pomalowaną, nie zaś z tynkiem. W efekcie całość zacznie odpadać od ściany razem z farbą. Jeśli łączysz listwy w narożnikach, wykonaj cięcia pod kątem 45 stopni. Wtedy poszczególne elementy ładnie zejdą się ze sobą.

Dobrze przymocowana listwa pozostaje na swoim miejscu przez długie lata. Chroń ją przed wilgocią, a jej estetyka pozostanie bez zarzutu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl