Nasze produkty dostępne również na platformie Shopee pod loginem WSZYSTKODLADOMU

Jeśli nie ma tam jakiegoś produktu wystawionego - piszcie a zaraz się tam znajdzie !!!

Producenci
Promocje
Suszarka na pranie Infinity Vileda
Suszarka na pranie Infinity Vileda
209,99 zł 189,99 zł
szt.
Jak nitować ręczną nitownicą? Garść najważniejszych informacji

Nitowanie to bardzo praktyczna metoda łączenia materiałów. Ta technika znajduje zastosowanie zarówno w profesjonalnych pracach budowlanych i montażowych, jak i w przydomowych warsztatach. W tych drugich najczęściej używane są proste w obsłudze nitownice ręczne. Jak nitować za pomocą takiego urządzenia i w jakich pracach może okazać się ono szczególnie pomocne? Oto garść najważniejszych informacji, które nieco przybliżą Ci możliwości nitowania.

Krótko o nitownicy ręcznej – do czego warto ją wykorzystać?

Nitownica ręczna doskonale sprawdzi się w rozmaitych pracach budowlanych i montażowych. Urządzenie to z powodzeniem wykorzystywane jest również w rymarstwie, modelarstwie i w projektach artystycznych. W pracach przydomowych nitownicy najczęściej używa się do łączenia fragmentów blachy, która potrzebna jest np. podczas budowy wiaty lub garażu. Nity chętnie stosowane są również w wyrobach galanterii skórzanej. Jak nitować ręczną nitownicą i czy urządzenie to jest konieczne do stworzenia połączeń nitowych?

Jak nitować ręczną nitownicą?

Jak nitować, gdy już zaopatrzysz się w ręczną nitownicę? Przed przystąpieniem do pracy pamiętaj o tym, by odpowiednio dopasować nity do łączonych materiałów. Oto kilka podpowiedzi, które Ci w tym pomogą:

– jeśli połączenie ma być pewne i solidne, to tuleja nitu powinna być dłuższa niż grubość łączonych nim materiałów,

– średnicę nitu najlepiej dopasować do twardości materiałów, które chcesz nim połączyć.

Po dobraniu odpowiednich akcesoriów czas przystąpić do działania. Jak nitować, by uzyskać mocne i trwałe połączenie? W miejscu, w którym chcesz połączyć materiały, zrób otwór i umieść w nim nit. Wystający z nitu trzpień umieść w końcówce nitownicy, a następnie dynamicznie ściśnij ze sobą jej uchwyty. Osadzony w ten sposób nit powinien stworzyć solidną zakuwkę.

Czy da się nitować bez nitownicy?

W sieci niekiedy pojawiają się pytania o to, jak nitować bez nitownicy. Warto zaznaczyć, że choć to teoretycznie możliwe, to niekoniecznie warte zachodu. Uzyskanie połączenia nitowego bez odpowiedniego urządzenia może wymagać wielu kombinacji. Taki zabieg prawdopodobnie nie tylko okaże się czasochłonny, ale też nie zagwarantuje Ci jakości otrzymanego połączenia. Z kolei nitowanie nitownicą ręczną z pewnością zaliczyć można do prac szybkich, wygodnych i skutecznych. Co więcej, zakup prostego urządzenia to naprawdę nieduży wydatek, który powinien zamknąć się w kilkudziesięciu złotych.

Jak widzisz, nitowanie to bardzo prosta i praktyczna technika, która może okazać się pomocna w łączeniu rozmaitych materiałów. Jeśli chcesz wypróbować ją w swoich pracach, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie czekają na Ciebie wygodne w obsłudze nitownice, które doskonale sprawdzą się w wyzwaniach budowlanych, montażowych i hobbystycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl