Nasze produkty dostępne również na platformie Shopee pod loginem WSZYSTKODLADOMU

Jeśli nie ma tam jakiegoś produktu wystawionego - piszcie a zaraz się tam znajdzie !!!

Producenci
Promocje
Suszarka na pranie Infinity Vileda
Suszarka na pranie Infinity Vileda
209,99 zł 189,99 zł
szt.
Jak szybko posprzątać dom? Poznaj kilka prostych wskazówek!

Dużo pracujesz, a kiedy zbliża się weekend, czyli czas odpoczynku, Ty masz przed oczami wizję dnia zmarnowanego na myciu i odkurzaniu? Poznaj kilka sposobów, by dobrze zorganizować sobie czas. Sprawdź, jak szybko posprzątać dom i ciesz się zasłużonym relaksem!

Porządki w domu? Sprawdź, od czego zacząć!

Na początek stwórz sobie plan działania. Wszystko, co jest usystematyzowane, łatwiej wprowadzić w życie. Zaplanuj co i którego dnia będziesz sprzątał. Przeznacz na tę czynność ok. 30 min. Możesz zacząć od zmywania powierzchni błyszczących, czyli armatury w łazience i kuchni, kabiny prysznicowej i luster. Kolejnego dnia przejdź do uporządkowania szaf i szafek, zarówno w kuchni jak i sypialni lub garderobie. Ostatniego dnia zajmij się usunięciem kurzu we wszystkich pomieszczeniach. Staraj się, by zaplanowane czynności wykonywać systematycznie w ciągu tygodnia. Nagłe wypadki, jak np. rozsypanie cukru - sprzątaj na bieżąco.

Środki czystości w jednym miejscu - to działa!

Dobrą praktyką jest, by mieć zgromadzone potrzebne środki czystości w jednym miejscu. Możesz przeznaczyć na to jakąś szafkę lub wydzielić miejsce w piwnicy. Oszczędzisz czas na przeszukiwaniu całego domu z myślą: gdzie je odłożyłem? Pomoże to z pewnością w szybkim porządkowaniu pomieszczeń. Pamiętaj także o systematycznym uzupełnianiu braków.

Złota zasada na pozbycie się kurzu - od góry do dołu

Kurz gromadzi się zawsze i wszędzie. Jeszcze nie skończyłeś przecierać ostatniej komody, a już na pierwszych meblach znowu go widać? By tego uniknąć, pamiętaj by pozbywać się kurzu od góry do dołu. Zaczynaj zawsze od przecierania wilgotną ściereczką górnych szafek, futryn czy drzwi. Tam, gdzie kurzu jest gruba warstwa, najpierw wciągnij go odkurzaczem, potem przetrzyj ścierką. Jeśli zostawisz go u góry, to przy lekkim przeciągu, opadnie na dolne meble i cała praca pójdzie na marne. Te proste triki pozwolą Ci odpowiedzieć sobie na pytanie, jak szybko posprzątać dom i, dodatkowo uniknąć komplikacji.

Podłogi i dywany - szybkie i efektywne czyszczenie

Podłogi w domu mogą być wykonane z różnych materiałów. Przed umyciem warto je również odkurzyć. Przyspieszy to na pewno późniejsze czyszczenie, bez drobnych pozostałości. Rozpoczynając mycie podłóg, na początek dobierz środek czyszczący, do parkietu lub do płytek, paneli, kamienia, gresu. Do tej czynności możesz użyć mopa obrotowego lub płaskiego, który doskonale sprawdzi się przy dużych powierzchniach. Aby dobrze i szybko oczyścić dywan, konieczne użyj odpowiedniej końcówki odkurzacza. Warto pamiętać, by dywany nie tylko odkurzać, ale także trzepać, wietrzyć i co jakiś czas oddać do prania. Zminimalizuje to na pewno ilość roztoczy, co ważne jest w domach, w których mieszkają alergicy.

Wiedząc, jak szybko posprzątać dom, nie musisz zmagać się z koszmarem całodziennej pracy. Wystarczy, jeśli usystematyzujesz czynności oraz dobierzesz odpowiednie detergenty i sprzęt. Wtedy z pewnością będzie ono szybkie i łatwe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl