Nasze produkty dostępne również na platformie Shopee pod loginem WSZYSTKODLADOMU

Jeśli nie ma tam jakiegoś produktu wystawionego - piszcie a zaraz się tam znajdzie !!!

Producenci
Promocje
Suszarka na pranie Infinity Vileda
Suszarka na pranie Infinity Vileda
209,99 zł 189,99 zł
szt.
Jaki karnisz wybrać do salonu? Podpowiadamy!

Wybierając karnisz do salonu, miej na uwadze, do czego chcesz go zamontować i jakiego rodzaju firany na nim powiesisz. W ten sposób będziesz mógł łatwiej wybrać rodzaj drążka i jego umiejscowienie. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany, który typ karnisza wybrać, w dzisiejszym wpisie znajdziesz kilka podpowiedzi. 

Jaki karnisz nadaje się do salonu? 

Kiedy zaczniesz przeglądać oferty karniszy, zorientujesz się, że masz kilka typów do wyboru. Dlatego zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać. Po pierwsze, musisz zdecydować, gdzie dokładnie chcesz go powiesić. Po drugie, jaką długość drążka będziesz potrzebował. I w końcu, po trzecie, jaka powinna być jego średnica. 

Karnisz sufitowy czy ścienny? 

Chcąc przywiercić do ściany karnisz, możesz wybrać dwie opcje jego umiejscowienia. Jeśli chcesz, aby Twoje firanki i zasłony rozciągały się na całej wysokości pomieszczenia, możesz postawić na karnisz sufitowy. Montuje się go bezpośrednio do sufitu. Ta wersja optycznie powiększa salon. Warto więc przy niej powiesić firany, które będą długie — od sufitu, aż po podłogę.

Drugim wariantem jest drążek umieszczony na ścianie nad oknem. Karnisz ścienny jest zazwyczaj także ozdobą pomieszczenia, gdyż bardziej się wyróżnia. Stanowi swego rodzaju ramę dekoracyjną dla okna. Wizualnie wpływa raczej na zmniejszenie pomieszczenia. Jednak przy tej opcji możesz pozwolić sobie na frywolne i ozdobne zasłony.

Jaka powinna być długość drążka?

Długość karnisza dostosuj zarówno do jego rodzaju, jak i szerokości okien. Jeśli użyjesz karnisza sufitowego, możesz zamontować go na całej szerokości sufitu. Dzięki takiemu rozwiązaniu szyna nie będzie kończyła się nagle w połowie. W przypadku karnisza ściennego postaw na długość niewiele większą od szerokości okna wraz z jego ramą. Jeśli drążek posiada ozdobne zakończenia, np. w postaci stożków czy kulek, powinny one nieco wystawać. 

Średnica drążka — dobierz ją do długości karnisza 

Wybierając karnisz ścienny, zwróć uwagę na średnicę drążka. Jeśli wynosi mniej niż 20 mm, powinien być krótki. Zastosuj go w swoim salonie, gdy okna są małe. Taki model będzie się także dobrze komponował z krótkimi i lekkimi firankami. Zadbaj o to, aby zasłony nie zaburzyły tej harmonii.

Zazwyczaj jednak okna w salonie są większe. Dlatego znacznie lepiej będzie w nim wyglądał drążek o średnicy większej niż 20 mm. Szczególnie jeśli zdecydowałeś się na 2-metrowe karnisze. Możesz zawiesić na nich długie firany i cięższe zasłony. Te możesz związać po bokach lub puścić luzem. Decyzja należy do Ciebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl