Nasze produkty dostępne również na platformie Shopee pod loginem WSZYSTKODLADOMU

Jeśli nie ma tam jakiegoś produktu wystawionego - piszcie a zaraz się tam znajdzie !!!

Producenci
Promocje
Suszarka na pranie Infinity Vileda
Suszarka na pranie Infinity Vileda
209,99 zł 189,99 zł
szt.
Jaki sekator do grubych gałęzi sprawdzi się najlepiej? Dowiedz się, co polecają fachowcy

Sekator nie bez przyczyny nazywany jest prawą ręką ogrodnika. To narzędzie, bez którego trudno poradzić sobie zarówno z pracami porządkowymi, jak i z bieżącą pielęgnacją zieleni. Warto jednak zaznaczyć, że sekator sekatorowi nierówny – nieco inny model sprawdzi się przy delikatnych krzewach, a inny przy pokaźnych gałęziach. Jaki sekator do grubych gałęzi wybrać, by prace w ogrodzie były szybkie i sprawne? Dowiedz się, jakie narzędzia polecają doświadczeni ogrodnicy!

Odpowiedni sekator ma znaczenie – dlaczego?

Na rynku narzędzi ogrodniczych znajdziesz mnóstwo rozmaitych sekatorów, które różnią się w zakresie rozmiaru, mechanizmu działania czy zastosowania. Odpowiednie dopasowanie nożyc do planowanych prac pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wysiłek, który będzie potrzebny do ich wykonania. W przypadku gałęzi ma to znaczenie szczególne, ponieważ często trudno jest je sprawnie usunąć. Przyjrzyjmy się temu, jaki sekator najlepiej poradzi sobie z grubymi gałęziami.

Jaki sekator do grubych gałęzi – nożycowy czy kowadełkowy?

Na rynku najczęściej spotykane są dwa rodzaje sekatorów – nożycowe i kowadełkowe. Te pierwsze wyposażone są w dwa ostrza, które nachodzą na siebie podobnie jak zwykłe nożyce. Z kolei te drugie mają jedno ostrze, które przy cięciu dociskane jest do stalnicy. Jaki sekator wybrać do grubych gałęzi?

Dobór sekatora do grubych gałęzi warto uzależnić od stanu samych gałęzi. Do żywych i niezdrewniałych fragmentów roślin poleca się sekatory nożycowe, które wykonują bardzo precyzyjne cięcia. Jeśli gałęzie, które chcesz usunąć, są suche i zdrewniałe, to lepszym rozwiązaniem powinien okazać się sekator kowadełkowy. Wykorzystanie tego mechanizmu sprawi, że cięcie będzie wymagało mniejszej siły. Pamiętaj jednak, że sekatorów kowadełkowych nie poleca się do cięcia żywych części roślin, ponieważ mogą one powodować ich miażdżenie.

Jak dobrać sekator do grubych gałęzi, jeśli trudno Ci odróżnić mechanizm nożycowy od kowadełkowego? Przyjrzyj się zaleceniom producenta – w podstawowym opisie produktu zwykle znajduje się informacja o tym, czy przeznaczony jest on do żywych, czy zdrewniałych gałęzi.

Sekator do grubych gałęzi – krótki czy długi?

Wybierając narzędzia do przycinania roślin, warto także zwrócić uwagę na ich rozmiar. W roli sekatora do grubych gałęzi zwykle najlepiej sprawdzają się tak zwane sekatory teleskopowe, które charakteryzują się przedłużonymi uchwytami. Tego typu nożyce obsługuje się za pomocą obu rąk, co ułatwia cięcie trudnych do usunięcia fragmentów roślin. Ponadto długie uchwyty zapewniają duży zasięg, co w przypadku gałęzi może okazać się bardzo pomocne. Co z sekatorami krótkimi? Zwykle polecane są one do przycinania cienkich części rośliny – tych, których grubość nie przekracza 25 mm.

Wiesz już, jaki sekator do grubych gałęzi najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci dopasować narzędzie, dzięki któremu prace będą szybkie i bezproblemowe. Jeśli rozglądasz się za solidnym sekatorem, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie czeka na Ciebie szeroki wybór narzędzi, które przeznaczone są do przycinania żywych oraz suchych gałęzi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl