Nasze produkty dostępne również na platformie Shopee pod loginem WSZYSTKODLADOMU

Jeśli nie ma tam jakiegoś produktu wystawionego - piszcie a zaraz się tam znajdzie !!!

Producenci
Promocje
Suszarka na pranie Infinity Vileda
Suszarka na pranie Infinity Vileda
209,99 zł 189,99 zł
szt.
Jakie uszczelki do okien PCV posłużą nam przez lata?

Nieszczelne okna to spore utrapienie, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Ucieka przez nie cenne ciepło z mieszkania. Szczeliny sprawiają, że do środka dostaje się też kurz, zanieczyszczenia różnego typu oraz wilgoć. Jakie uszczelki do okien PCV skutecznie zapobiegną problemom tego typu? 

Kilka słów o nieszczelności okien

Problemy ze szczelnością mogą mieć kilka przyczyn. Wiele na ten temat wiedzą osoby, mieszkające w budynkach wzniesionych w starym budownictwie. Bywa, że nieszczelność to efekt nieprawidłowego montażu (np. zbyt dużego okna). Czasem też okno ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu. Niektóre problemy są efektem niewłaściwego przechowywania okien lub po prostu ich kiepskiej jakości. Ważne jest także, jakie uszczelki do okien PCV zamocowałeś. Te niewielkie, gumowe elementy nie mają zbyt długiej gwarancji. Ulegają zużyciu, zwłaszcza gdy nie są poddawane konserwacji. Jak zadbać o uszczelki, aby nie sparciały? 

Uszczelka do zadań specjalnych

Jakie uszczelki do okien PCV warto kupować? Na pewno takie, które są łatwe w montażu i chronią przed zimnem, kurzem i wilgocią. Oszczędzają energię, tłumią hałas oraz łagodzą skutki trzaskania. Jeśli przy zamkniętym szczelnie oknie czujesz podmuch powietrza przy skrzydle okna, najprawdopodobniej uszczelka przestała spełniać swoją funkcję. Pod wpływem temperatury i innych czynników zewnętrznych ten niewielki element traci swoją sprężystość. Z czasem twardnieje lub parcieje. Szybsze zużycie uszczelki jest też spowodowane przez niewłaściwą konserwację lub jej brakiem.

Konserwacja dwa razy do roku

Zastanawiając się, jakie uszczelki do okien PCV będą dla ciebie odpowiednie, naucz się o nie odpowiednio dbać. Najtrudniejszy czas to lato i zima. Uszczelkom szkodzą skrajne temperatury, jak również silne nasłonecznienie. Z tego powodu regulację okien, jak również konserwację uszczelek powinno się przeprowadzić dwa razy do roku. Najlepiej wiosną i jesienią. Pierwszy etap konserwacji to czyszczenie. Do tego celu nadaje się standardowy, domowy detergent. Przydają się patyczki kosmetyczne, które docierają w małe szczeliny. Oczyszczoną powierzchnię zabezpiecza się specjalnym środkiem, który przywraca uszczelkom sprężystość.

Kiedy uszczelkę powinno się wymienić?

Jeśli uszczelka nie nadaje się do użycia, konserwacja niewiele jej pomoże, pozostaje kupienie nowej. Jakie uszczelki do okien PCV sprawdzą się najlepiej? Na pewno elementy gumowe, samoprzylepne. Ich montaż jest prosty. Przed zakupem odpowiedniego elementu warto sprawdzić model okna, rozmiar, typ. Z tymi informacjami kieruj się do sprzedawcy. Każde okno jest nieco inne, dlatego wszelkie dodatki należy wybierać starannie. Zaletą gumowych uszczelek jest ich możliwość docięcia do odpowiedniej długości. Warstwa kleju pomaga ustabilizować nowy element.

Odpowiednio dobrane uszczelki to wyjątkowy komfort. Warto pamiętać o ich regularnej konserwacji, która dodatkowo przedłuża żywotność gumowych elementów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl