Nasze produkty dostępne również na platformie Shopee pod loginem WSZYSTKODLADOMU

Jeśli nie ma tam jakiegoś produktu wystawionego - piszcie a zaraz się tam znajdzie !!!

Producenci
Promocje
Suszarka na pranie Infinity Vileda
Suszarka na pranie Infinity Vileda
209,99 zł 189,99 zł
szt.
Sprzątanie łazienki szybko, sprytnie i na błysk? To możliwe!

Łazienka jest miejscem, gdzie zawsze powinno być naprawdę czysto. Wiadomo także, że to właśnie tutaj najtrudniej jest utrzymać porządek. Czasem tylko jedno umycie rąk pozostawić może po sobie osad na armaturze. Co zatem zrobić, by łatwo go usunąć?

Jak szybko posprzątać łazienkę?

Oto 11 kroków do doskonałej czystości!

1. Posegreguj ubrania oraz ręczniki i nastaw pranie. Dzięki temu nie tylko opróżnisz kosz, ale także, pozbędziesz się zbędnych rzeczy.

2. Przejrzyj wszystkie kosmetyki pielęgnacyjne. Sprawdź ich stan i wyrzuć do kosza te zużyte. Zwróć także uwagę na daty ważności. To również pozwoli Ci na zminimalizowanie rzeczy, które masz w łazience. To samo zrób ze środkami piorącymi, płynami i innymi detergentami.

3. Mycie lustra i umywalki zacznij od zdjęcia tego, co stoi w pobliżu: pasty do zębów, kubka, mydła oraz innych kosmetyków. Wyczyść lustro płynem i ścierką z mikrofibry. Następnie przetrzyj na sucho ręcznikiem papierowym. Do umycia umywalki, oprócz zalecanych detergentów, możesz użyć mieszanki octu i sody. Możesz mieć pewność, że doskonale poradzi sobie z osadem z mydła.

4. Czyszczenie toalety rozpocznij od spryskania środkami czyszczącymi. Do muszli możesz włożyć szczotkę klozetową i zalać wszystko płynem do mycia toalety.

5. Kolejnym krokiem, by znaleźć odpowiedź na pytanie, jak sprzątać łazienkę efektownie i szybko jest zaprowadzenie porządku w wannie lub prysznicu. Jak to zrobić? Wyjmij wszystkie rzeczy z brodzika lub zdejmij z brzegów wanny, tak, by nie zostały spryskane podczas mycia. Umieść je w osobnym pojemniku i odstaw. Powierzchnię wanny lub prysznica zostaw zwilżoną na kilka minut, by środki zaczęły działać. W tym czasie możesz omieść ściany z pajęczyn i przemyć płytki i lampy. Wróć do sanitariatów i umyj je. Pamiętaj o oczyszczeniu odpływów. Jeśli to konieczne, zasyp je udrażniającym proszkiem do rur.

6. Umyj toaletę i wyczyść do sucha. Pamiętaj, by używać osobnej ścierki do czyszczenia miski WC. Załóż kostkę toaletową lub użyj żelu zwalczającego bakterie i odświeżającego zapach.

7. Odstawa na swoje miejsca akcesoria i kosmetyki kąpielowe.

8. Opróżnij worek na śmieci i umieść w koszu nowy.

9. Powieś czyste ręczniki, uzupełnij kosmetyki oraz mydło i papier toaletowy.

10. Odkurz podłogę dokładnie we wszystkich zakamarkach a następnie umyj dokładnie ściereczką lub mopem.

11. Wymień wkład do odświeżacza powietrza.

Praktyczne wskazówki - co jeszcze możesz zrobić dla doskonałej czystości?

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić i jak sprzątać łazienkę jeszcze efektywniej? Mamy kilka wskazówek!

- Używaj do czyszczenia łazienki mieszanki octu i sody. Jest to dużo tańsza wersja detergentu, która w naturalny sposób usuwa doskonale wszelkiego rodzaju osady. W tym celu możesz także zastosować kwasek cytrynowy.

- Jeśli chcesz dokładnie wyczyścić słuchawkę prysznicową, nalej octu do woreczka i umieść ją w nim na kilka minut, dokładnie zawiązując.

- Czyszczenie fug między płytkami będzie proste, gdy zmoczysz je delikatnie a następnie rozsypiesz na nie proszek do pieczenia.

Systematyczność i dobre nawyki w sprzątaniu sprawią, że szybko wyczyścisz łazienkę. Warto pamiętać o funkcjonalnych akcesoriach, które zadbają o estetykę wnętrza. Dozowniki na mydło i dywaniki to absolutny must have!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl